Bármilyen platformon követjük a világ eseményeit szembekerülünk valamilyen befektetéssel. Ez nem is lenne baj, viszont mi magyarok nem vagyunk képzett pénzügyi elemzők, hiába gondolják sokan azt magukról. Felmerülhet a kérdés: Ha nem értek hozzá, de szeretnék befektetni, akkor mi az én termékem?
A kérdésre nincs általános válasz, mert több tényező is befolyásolja, hogy mit érdemes választani:
Tegyük fel, hogy biztonságos, országtól független, bármilyen időtávon megfelelő, egyszeri és havi befektetéssel, fizikai termékről beszélünk, amellyel csak akkor kell foglalkozni, ha túl akarunk rajta adni, méghozzá ahol, és amikor én akarok. Ilyen befektetés az arany, illetve a drágakő.
A mai világban sokak fejében fordul meg a gondolat, hogy külföldre szeretnének költözni, mert
Ebben az esetben egy lekötött betétet felmondása az egész megtakarítás profitját elviszi. Igaz felszabadul a lekötött pénz, de olyan mintha csak a párnában tartottuk volna, ahelyett, hogy kecsegtető profitot realizáltuk volna.
Tehát azért érdemes aranyba vagy drágakőbe is fektetni, mert könnyen hozzáférhető, nem csak az adott országban váltható be, nem szükséges az egész befektetést felmondani, azaz rugalmasan kezelhetjük a saját portfóliónkat.
Te vettél már befektetési szándékkal aranyat vagy drágakövet?
Szeretnél többet megtudni erről a befektetési formáról?
Érdekelnek a részletek, de nem tudod honnan tájékozódj?
Ingyenes workshop klub október 7-én az alternatív, mobil, valuta független befektetésekről, 2 külföldi, 1 magyar előadóval. Részletek: http://tinyurl.com/1007-esemeny